Temperli Cam Kapı

Cam sektöründeki gelişmeler cam kapı kullanım tercihlerini artırmıştır. Camdaki çabuk kırılgan özelliği sektörün uzmanlarını cama mukavemet kazandırma çabalarına itmiştir. Camın kullanım açısından risk taşımaması için temper işleminden geçirilerek camın kırılgan özelliği minimuma indirgenmiştir.

Temperli camlar güvenlik ve dayanıklılık açısından her mekan için en çok tercih edilen camlardandır. Kırıldığında daha az keskin ve küçük parçalara ayrıldığından yaralanma risklerini en aza indirme özelliğine sahiptir. Camın ön ve arka yüzeyine fazla basınç uygulanarak camın erime noktasına kadar ısıtılıp sonrada hızlı bir şekilde soğutulma işlemi yapılarak temperlenir. Bu nedenle temperli camlar kullanım alanları giderek yaygınlaşmaktadır. Cam merdiven, cam kapı, asansör camları, bina giydirmeleri, işyeri vitrin camları ve daha bir çok alanda kullanılmaktadır.

Gelişen teknoloji insanların estetiğe verdiği önem ve şeffaflığın cazibesiyle cam kapı sektörü oldukça gelişmiştir. Özellikle vitrin ve mağaza alanında ve diğer bir çok yerde temperli cam kapı kullanılmaktadır. Son yıllarda evlerde de temperli cam kapılar oldukça rağbet görmektedir. Özellikle evlerde kullanılan sürgülü cam kapılar hem estetik hem de zarif görüntüsüyle ilgi çekmektedir.

Temperli Cam Kapı

Camın üstüne isteğe göre desen işlenebildiği gibi kumlama folyo desenlerde oldukça şık durmaktadır. Olası bir kırılma gerçekleştiğinde ise cam tuz gibi dağılır ve yaralanmaların önüne geçer. İstenilen ebat ve ölçülerde imal edilebilen sürgülü camlar çift kanat olarak ta uygulanabilir. Ayrıca siyah, mavi, yeşil, füme gibi hatta reflekte cam da kullanılabilir.

Kolay kullanımı ve estetik duruşuyla oldukça rağbet gören sürgülü cam kapılar mekanlarımızın vazgeçilmezi olmayı başarmıştır. İmalattan montaja ürünlerimizin her aşamasında uzman ve deneyimli elemanlarımızla sizlere en iyi hizmeti vermeye devam etmekteyiz.

Her türlü soru ve bilgi için cam kapı servisimiz sizlere hizmet için hazırdır.

Tags
Image
Gaziantep Cam Kapı Tamir Bakım Servisi

Güneş Mah. 87093 nolu sokak No:57

27070 Şehitkamil - Gaziantep

Cep: 0536 700 48 76

Çalışma Saatleri

Pazartesi: 08:00–18:30
Salı: 08:00–18:30
Çarşamba: 08:00–18:30
Perşembe: 08:00–18:30
Cuma: 08:00–18:30
Cumartesi: 08:00–18:30